Jurbarko savivaldybės tarybos politikai pritarė, kad vasarą veiktų didžioji dalis ikimokyklinių įstaigų, tačiau neatkreipė dėmesio, kokią „dovanėlę“ jauniems tėvams ruošia Švietimo ir kultūros ir sporto skyriaus valdininkai. Jau visai netrukus planuojama kelti mokestį už ugdymo sąlygų palaikymą visą dieną veikiančiuose lopšeliuoe – darželiuose ir priešmokyklinio ugdymo grupėse, ir ne kokiu euru ar dviem, o visais 65 proc. ar net dar daugiau.
Gegužės pabaigoje posėdžiavusių tarybos narių Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Jaramavičienė paprašė išbraukti iš darbotvarkės klausimą dėl mokesčio už vaikų ugdymą ikimokyklinėse įstaigose didinimo, todėl politikai į situaciją nesigilino. Matyt, be reikalo, nes savivaldybės valdininkai ne juokais nusitaikė į darželinukų tėvų kišenes.
Komisijos protokole rašoma, jog visų ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai pritaria mokesčio didinimui nuo 12 iki 20 eurų per mėnesį. Dar didesnis ugdymo mokestį buvo ketinama užkrauti tėvams, kurių mažieji darželius lankytų vasarą. Nuo liepos 1 dienos iki rugpjūčio 31 dienos ugdymo sąlygų palaikymo mokestį buvo ketinama padidinti iki 40 – 50 eurų.
Jurbarko „Nykštuko“ lopšelio darželio direktoriaus pareigas laikinai einanti Irena Povilaitienė tikina, kad tik laiko klausimas, kada mokestis bus padidintas, nes viskas brangsta.
„Aptarėme šio mokesčio didinimą grupių susirinkimuose, kalbėjomės įstaigos tarybos posėdyje. Nei 20, nei 50 eurų mokesčio tėveliai neišsigando, nes už tiek auklės vaikui nepasisamdysi. Tik viena šeima, leidžianti į darželį tris vaikus, sakė, kad jiems tai būtų per brangu“,- sakė I. Povilaitienė.
„Nykštukas“ , kurį lanko 218 vaikų, per mėnesį surenka apie 2,6 tūkst. eurų mokesčių už ugdymo sąlygų palaikymą. Paaiškėjo, ir koks interesas šį mokestį didinti. Ne kanceliarinės prekės, pabrangintos 10 proc., ir ne išaugusi žaisliukų kaina įstaigas verčia kratyti tėvų kišenes. Vaikų lopšeliams – darželiams trūksta lėšų elementarioms higienos priemonėms, pašluostėms, kibirams ir kitiems ūkio poreikiams, o kai kurių įstaigų darbuotojai patyliukais sako, kad iš tų pinigų, bėdai prispyrus, sumoka ir įstaigos komunalinius mokesčius.
„Pinigų ūkio išlaidoms mes gauname, bet ne tiek, kad viskam užtektų – steigėjas (Jurbarko savivaldybė) visų poreikių tikrai neužtikrina, finansiškai nėra pajėgus“,- tvirtina „Nykštuko“ finansininkė.
Padidinus mokestį už ugdymo sąlygų palaikymą, „Nykštukas“ per metus surinktų daugiau nei 52 tūkst. eurų. Savaime aišku, kad tiek patuštėtų ir jaunų tėvelių kišenės.
Rajono vadovai nuolat šneka, kad Jurbarkas yra šeimai gyventi palanki savivaldybė, viską daranti, kad jaunimas liktų gyventi mieste prie Nemuno. O gal atvirkščiai, jei į biudžetą sumokamų mokesčių neužtenka net vaikų tualetiniam popieriui?
Sociainių tinklų asociatyvi nuotrauka