Gedimino 21 namo gyventojai tarpušvenčiu priversti svarstyti, kaip nuo šiol jiems reikės patekti į savo namus. Pandusui beveik visiškai užtvėrus įėjimą į laiptinę, valdininkai aiškina, kad kitos išeities nebuvo- teko susiaurinti laiptus.
„Katastrofa, ką jie padarė – seni žmonės neprasispraudžia, baisu, kad susvyravę ar paslydę gali nusiristi nuo siaurų, aptrupėjusių laiptų“,- sakė vakar po reikalavimu taisyti projektą parašus rinkęs namo gyventojų atstovas.
Žmogus tikina, kad niekas nežino, kam tas pandusas įrengtas, tik spėlioja, kad viename iš, kaip manoma, socialinių būstų gyvenančiam Antanui. Mat jis yra nusipirkęs elektrinį vežimėlį ir jau bene trys metai, kaip vaikšto į savivaldybę reikalauti nuvažiavimo. Jo butas kitoje namo pusėje, žmogus naudojasi kitu įėjimu, tačiau yra durys į koridorių, jungiančios abi namo puses.
„Bet jei būtent šitam žmogui tą pandusą padarė, tai be reikalo. Jis čia retai pasirodo, kaip jaunas mėnulis – pamatom, ir vėl dingsta. Ne paslaptis, žmogus mėgsta išgerti, net per televizijos laidą „Farai“ buvo parodytas – gal kad tokia įžymybė, tai ir valdžia pasistengė?“,- stebėjosi kitas šio namo gyventojas.
Laiptinės gyventojai tikina, kad panduso įrengimui neprieštarauja, bet norėtų, kad prieš tokius „patobulinimus“ valdininkai pasiklaustų žmonių, ar jiems įrenginys netrukdys. Tada nebūtų tokių netikėtumų, kaip šįkart atsitiko. Žmonių nuomone, jei savivaldybė darė bent minimalų projektą, specialistai turėjo pastebėti, kad pandusas užtvers įėjimą į laiptinę – reikėjo iškart numatyti praplatinti laiptus, pakeisti durų varčią į kitą pusę.
„Gal jie galvoja, kad jei yra pandusas, tai laiptų nereikia. Nesąmonė. Pandusu nevaikščiosi – į metalines groteles lenda moterų batų kulniukai, žiemą jis slidus, netyčia čiuožtelėjus, galima sprandą nusisukti. Nori nenori, o laiptus mums turės sutvarkyti. Jei rado pinigų pandusui, turės rasti ir projekto klaidų ištaisymui. Ir tegul negalvoja, kad tuos darbus galės padaryti iš namo gyventojų surinktų kaupiamųjų lėšų“,- sakė namo gyventojų atstovas.
Ieškodami pagalbos, gyventojai kreipėsi į seniūnaitį Džeraldą Kiulkaitį. „Savivaldybės architektas man paaiškino, kad čia nebuvo kitos išeities, tai teko susiaurinti įėjimą į laiptinę. Keiktis norisi nuo tokių atsakymų. Kaip tai nebuvo išeities? Pats paprasčiausias sprendimas – praplatinti laiptus ir padaryti, kad durys atsidarytų į kitą pusę“,- piktinosi seniūnaitis.
Pandusą pastatę darbininkai įėjimui į laiptinę paliko lygiai 60 cm.
Jurbarko miesto seniūnas Romas Kuras pripažino: padaryta blogai. „Negaliu komentuoti, bet ir rangovai turėjo matyti, kad projektas netinkamas. Kam daryti žmonėms ant juoko?“,- stebėjosi seniūnas.
Projektą įgyvendina UAB „Ranga 24“, su kuria Jurbarko savivaldybė lapkričio 8 dieną sudarė žodinę sutartį. Už panduso įrengimą ir kelių kvadratinių metrų trinkelių paklojimą įmonei savivaldybė sumokėjo 2100 eurų.
Keista, kad tokios sutartys sudaromos žodžiu, nes kas jau kas, o valdininkai geriausiai žino, kad žodžio prie bylos neprisegsi, taigi nei darbų kokybės, nei atsakomybės nepareikalausi. Dėl to gyventojams ir kyla ne pačių geriausių minčių apie betikslį pinigų naudojimą, o gal net „išplovimą“…
Atsakymų: 1
Projektas blogas, bet tai koreguojama statybos metu. Bet matomai visiems vienodai rodo. Gyventojai galės vaikščioti pandusu…