Antradienį, lygiai 8 val. ryto į Vilnių protestuoti pajudėjo ir Jurbarko rajono ūkininkų traktorių kolona – 15 traktorių važiuoja kartu, du ūkininkai savo žirgus pasuko kitu keliu ir psisijungė prie kitos ūkininkų grupės. Jurbarko rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Jovarauskas informavo, kad kolona važiuoja Trakų link, ir prie kitų rajonų kolonų prisijungs netoli Gariūnų.
Pakeisti maršrutą Jurbarko ūkininkai nusprendė įvertinę prognozes, teigiančias, kad per Jonavą gali važiuoti labai daug žemės ūkio technikos.
“Esame netoli Prienų” – ką tik (11.40 val.) informavo R. Jovarauskas. Ne visi žygin susiruošę ūkininkai galėjo išvykti – du traktoriai dėl techninių kliūčių šįryt liko namuose.
Pirmą kartą rengiamas ūkininkų traktorių žygis į sostinę sulaukė didelio kaimiškoisos visuomenės dalies palaikymo, tačiau miestiečiai, ypač gyvenantys Vilniuje, socialinėse erdvėse koneveikia, jų nuomone, turtingus ūkininkus, šaiposi, kad į sostinę jie važiuoja pasipuikuoti brangiais traktoriais.
“O, mes žinome, esame prie to pripratę – tegul pasižiūri į tuos traktorius. Žadėjom ant jų pritvirtinti lenteles su užrašu “BANKO”, bet nutarėme nejuokinti žmonių”,- užtikrino Jurbarko ūkininkų lyderis.
Pasak Jurbarko rajono ūkininkų sąjungos pirmininko, buvo daug norinčių dalyvauti traktorių žygyje,, tačiau tik daliai pavyko rasti nakvynės vietas. Tris paras žiemą žmonės traktoriuose gyventi negali.
Vakar rašėme, kad jurbarkiečiai tikisi į Vilnių nuvažiuoti per vieną dieną, todėl šiandien dar tik ruošia savo traktorius kaip niekada ilgai, net 200 km kelionei. Išvažiuoti vyrai ketina ateinančią naktį. Kokiu maršrutu geriausiai pasiekti sostinę, jie dar tariasi, nes Lietuvos policija nedavė ūkininkams leidimo važiuoti automagistrale.
„Be reikalo, nes dabar keliai regioniniai užsikimš ir visiems nuo to bus tik blogiau. Automagistrale būtume ramiai viena juosta išsidėsčiusia kolona nuvažiavę“,- svarstė R. Jovarauskas.
Pasak juo, šis sostinės blokavimas yra tik „nekaltos pratybos, repeticija“, siekis parodyti, kad ūkininkai moka būti vieningi ir sugeba atstovauti visuomenę.
„Mokomės iš Vokietijos, Belgijos, Prancūzijos ūkininkų, turinčių senas kovos už savo interesus tradicijas. Toks protestas mums yra pirmas, bet pasirepetuosim ir važiuosime dažniau – reikalavimai tik griežtės“,- neslėpė Jurbarko rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas.
Visoje Lietuvoje degant vilties laužams Lietuvos žemės ūkio tarybos atstovai susitiko su premjere Ingrida Šimonyte ir išgirdo pažadą, kad problemų sukėlusi lengvatinio dyzelino naudojimo tvarka bus pakeista, peržiūrėti žadėta ir reikalavimą atkurti daugiametes pievas net tuose ūkiuose, kurie nelaiko gyvulių. Tačiau terminai, kuriuos nurodė premjerė, ūkininkams sukėlė įtarimų, kad bandoma sulaukti pavasario, kai ūkininkai išvažiuos į laukus ir neturės laiko protestuoti. Todėl jie nusprendė protesto akcijas organizuoti tol, kol pažadai bus įvykdyti.
Sausio 23 dieną traktoriai organizuota kolona, lydint policijos ekipažams, įvažiuos į Vilniaus centrą. Šiuo protestu ūkininkai siekia atkreipti valdžios ir visuomenės dėmesį į daugybę nesprendžiamų, bei netinkamų politinių sprendimų sukurtų problemų, dėl kurių kenčia ne tik žemdirbiai ir žemių savininkai, bet ir visuomenė.
Atsakymų: 1
Demokratinėje valstybėje ministras su savo šaika būtų laisvas