Gyvenu Jurbarke

Gerovės valstybėje gerovė – tik išrinktiesiems

Rinkiminė beprotybė dar tik įsibėgėja, o sveiku protu jau dabar yra sunkiai suprantama. Papirkimui prilygintas net pokalbis prie kavos puodelio, kurį jau pasirašiusiems kandidatūrai pritariančių piliečių parašų lape pasiūlė prezidentas  Gitanas Nausėda. Tuo tarpu tikrų papirkinėjimų, kurie mokesčių mokėtojams atsirūgsta per visus galus, niekas nemato ir viešai neparodo.  

Ką tik praėjusi Vasario 16-osios šventė Jurbarke šventiška buvo anaiptol ne visiems vienodai. Ryte padėję „pliusą“ sveikindami tradicinio bėgimo dalyvius ir kartu valgę košę, vakare savivaldybės ponai ir ponios siurbčiojo šampaną išrinktųjų ložėje Antano Giedraičio – Giedriaus sporto komplekse, kur vyko išskirtinis pasaulinio garso prodiuserio, dainų autoriaus ir didžėjaus Sak Noel ir jį lydinčių jaunimo dievukų koncertas.

Išskirtiniu šis renginys tapo ne tik dėl  pasaulinio garso  žvaigždės apsilankymo Jurbarke. Išskirtinė buvo ir šio renginio bilietų kaina – suaugusiems, neturintiems lengvatų, ji prasidėjo nuo 35 eurų, o brangiausi, sako, kainavo net triženklį skaičių. Ne Jurbarko lygis, bet tie, kurie ėjo pažiūrėti ir paklausyti jaunimo muzikos dievukų pasirodymo, pamatė kur kas daugiau, nei galėjo tikėtis.

Su svita į salę įžengusią gimnazijos direktorę pagarbiai sutinka renginio organizatoriai ir palydi į ložę, kur jos laukia  taurė šampano. Ten pat vienas paskui kitą žengia ir Jurbarko savivaldybės vadovai, svarbūs administracijos darbuotojai, tarybos nariai. Ne, bilietų jie nepirko, dargi stebėjosi, kad buvo tokių, kurie nepagailėjo 35 eurų, nes renginys jaunimui, kurios daugiausiai ir buvo susirinkę.

Savivaldos rinkimai dar toli, iki jų – kone treji metai, šampano taurės ( ar tik?) papirkimu irgi niekas nelaikys. Ir Viešų ir privačių interesų derinimo įstatymo pažeidimo neprikirps –koncerte politikai neposėdžiavo, jokių sprendimų nesvarstė ir už juos nebalsavo.

Bet kokių 100 eurų vertės pakvietimas į renginį ir priėmimas su šampanu anaiptol nėra toks nekaltas reikalas, kaip kavos puodelis, už kurį dar pačiam teks ir susimokėti. Švelniai tariant, tai „patepimas“, kuris gali turėti  būsimiems viešiesiems pirkimams ar sprendimų priėmimui. O įmonė „Renginiai.lt“ karts nuo karto juose dalyvauja, ir niekas neuždraus manyti, kad sprendimai, kurie bus susiję su šia įmone, visai netikėtai gali įgauti korupcinį pobūdį.

Kvietimų dalybos Jurbarke negražiai nuskamba nebe pirmą kartą. Tiek daug jų į Kultūros centro atidarymo koncertą buvo išdalinta svarbiems žmonėms, kad praktiškai neliko vietos visuomenei, kuriai tas Kultūros centras ir yra skirtas. Tvirtinant įstaigos veiklos nuostatus tarybos narys Gintaris Stoškus prašė nustatyti, kiek  galima išdalinti nemokamų kvietimų į renginius, nes kiekvienas kvietimas mažina įstaigos pajamas, o valstybė negauna mokesčių. Ar jį kas išgirdo – klausimas retorinis.

Apmaudžiausia, kad tokie dalykai vyksta net Vasario 16-ąją, kuri turėtų būti Tautos, o ne išrinktųjų šventė. Bet didžioji dalis Lietuvos piliečių jau seniai susitaikė su mintimi, kad gerovės valstybėje gerovė kuriama tik tiems, kurie prieina prie pinigų.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *