Tualetų Jurbarke trūksta – pasakytų kiekvienas, kurį staiga prispirtų būtinas reikalas apsilankyti ten, kur karaliai vaikšto pėsti. Tačiau dar didesnė problema yra jų priežiūra, nes einant pro biotualetus, iš tolo riečia nosį.
Ypač daug neigiamų atsiliepimų girdėti apie Jaunimo parke stovinčio biotualeto priežiūrą. Jo durys beveik visą laiką atlapos, todėl šlapimo rūgšties kvapas palydi visus pro šalį einančius žmones, pasiekia net tuos, kurie sumano pasėdėti ant šalia tako stovinčio suolelio. Žinoma, kalti dėl to tualetu pasinaudoję žmonės, tačiau ir ant jų pykti negalima. Pasak parko lankytojų, tualetas visada pilnas, todėl viduje kvapas graužia akis ir durys atidaromos specialiai – kad bent kiek prasivėdintų.
Panašu, kad ne kitokia padėtis ir prie kitų septynių mieste stovinčių biotualetų. Nors UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktorius, nuo šios savaitės dirbantis vicemeru, Edmundas Mačieža ir tikina, kad tualetai apžiūrimi kiekvieną dieną ir tvarkomi pagal poreikį, o plovimas reikalingas vieną kartą per savaitę, panašu, kad jie plaunami tik kas dvi savaites.
Jurbarko savivaldybės administracijos Dokumentų skyriaus parteiktame atsakyme nurodoma, kad plovimas asenizacine mašina kainuoja 13,75 Eur (be PVM), o už kiekvieno tualeto priežiūrą per mėnesį seniūnija sumoka 27,24 Eur (be PVM).
Geriau prižiūrimi konteineriniai tualetai, tačiau ir jų priežiūra nepalyginamai brangesnė. Už konteinerinio tualeto, esančio prie Karių kapinių, priežiūrą savivaldybė kas mėnesį „Jurbarko komunalininkui“ sumoka 1636 eurus. Tiek kainuoja vanduo ir nuotekų tvarkymas, elektra, popierius, iš tų pačių pinigų mokamas atlyginimas tualetą (VIENĄ!) prižiūrinčiam žmogui.
Jurbarko autobusų stotyje įrengtas konteinerinis tualetas prižiūrimas UAB „Jurbarko autobusų parkas“ darbuotojų. Įmonė dalyvavo savivaldybės paskalbtuose paslaugos viešuosiuose pirkimuose ir pateikė pasiūlymą prižiūrėti tualetą už 1200 eurų per mėnesį.
Savivaldybės administracija pasidalijo ir autobusų stoties konteinerinio tualeto ateities planais. Atidarius naująją autobusų stotį, kurioje bus viešasis tualetas, senąjį konteinerinį tualetą ketinama perkelti į miestą.
Į kurią konkrečiai vietą, dar nenuspręsta. Tačiau iš savivaldybės administracijos Dokumentų skyriaus pateikto atsakymo aišku, kad Nemuno – Mituvos poilsio zonoje, kur pasivaikščioti ateina tikrai daug žmonių, naujų tualetų statyti neketinama. Savivaldybė rodo pirštu į prie Mituvos statomą degalinę „Circle K“, kur bus viešasis tualetas.
Biotualetai yra prie Mažųjų laivelių prieplaukos ir „Feisbuku“ pramintoje automobilių stovėjimo aikštelėje prie Jurbarko turgaus. Naujamiesčio gyventojų pasivaikščiojimo zonoje – panemunės take nuo Lauko gatvės į rytus tualetų nėra. Matyt, miesto šeimininkų galvose dar gyvas supratimas, kad gamtiniams reikalams atlikti skirti krūmai.
Į juos pasuka ir nemažai atvykstančių apsipirkti į turgų, nors automobilių stovėjimo aikštelėje yra biotualetas. Miestiečiai reikalui prispyrus eina į turguje įrengtą tualetą, kuris prižiūrimas nepalyginamai geriau. Turguje prekiaujančios moterys nelinksmai juokauja, kad už pasinaudojimą tualetu reikėtų rinkti pinigus, nes į jį einantys turguje net neketina ką nors pirkti.
Buvęs „Jurbarko komunalininkas“ direktorius E. Mačieža taip pat stebisi, kad viešųjų tualetų paslauga teikiama nemokamai – už tualetų priežiūrą mokama iš miesto tvarkymui savivaldybės biudžeto skirtų lėšų. Tik ar apmokestinus tualetus nekiltų grėsmė rasti prie jų nemalonių „dovanėlių“?